stadsfestival hilversum
23 maart 2026

Stadsfeest Hilversum 2026 financieel niet haalbaar

Rubrieken

‘Lieve festivalvrienden: na drie edities van Stadsfestival Hilversum, hebben we met pijn in het hart besloten het in 2026 niet te organiseren…’ zo begon het teleurstellende nieuws van het team van stadsfestival Hilversum afgelopen week. Met name door kostenstijgingen voor artiestengages, veiligheid en productie is een nieuwe editie dit jaar niet haalbaar voor de organisatie.

Open kaart

Het festival werd in 2023 gelanceerd en vond jaren plaats op het Hilversumse Marktplein. In een persbericht naar alle Hilversummers besloot het Stadsfestival open kaart te spelen. Het eerste jaar waren de resultaten blijkbaar niet al te gunstig, maar dat is te verwachten van een opstartjaar. Zelfs nadat het tweede jaar was uitverkocht, bleken de cijfers nog steeds niet hard genoeg te stijgen. Ook de meest recente editie heeft weer te veel geld gekost. Op deze manier is het helaas niet langer vol te houden voor de organisatie.

Het festival probeerde altijd een relatief lage prijs aan te houden om het event toegankelijk te houden voor de Hilversummer. Door de alsmaar stijgende kosten van onder andere de productie, artiestengages en veiligheid is het vrijwel onmogelijk om het evenement op deze manier door te laten gaan. Daarnaast kreeg de organisatie onder meer financiële steun van de gemeente Hilversum en het Stadsfonds Hilversum. De bedragen voor de aankomende editie vielen helaas lager uit dan aangevraagd. 

Hoop aan de horizon

Gelukkig is er nog een klein beetje hoop aan de horizon van dit festival. Het officiële einde is nog niet aangekondigd. De organisatie is hard op zoek naar alternatieve financieringsmodellen, waaronder een grotere rol voor sponsoring.