22 december 2016

Jaaroverizcht 2016 maart: event 16 bepaalt weer koers, dreiging neemt toe

Door Sjoerd Weikamp

Rubrieken

JAAROVERZICHT 2016 MAART - In maart bepaalde event 16 weer deels de koers van het evenementenjaar. Tegelijkertijd waren de eerste voortekenen van de dichterbij komende dreiging door terreur en aanslagen. Dat zette de rest van het jaar helaas door.

Evenementen verzekeraars waarschuwen: terreurdreiging is reeel risico

Het laatste jaar is het belang van evenementenverzekeringen fors toegenomen door o.a. extreem weer, bedrijfsongevallen en terrorisme. Maar wat betekent dit voor de verzekering van een evenement en waar moet je als organisator rekening mee houden? Centraal Beheer Achmea, BeneVia Verzekeringen en KLAP Verzekeringen leggen uit.

'Als evenementen organisator doet u er alles aan om het evenement zo goed mogelijk neer te zetten en er een groot succes van te maken. Alles van A tot Z lijkt te kloppen en er lijkt niets meer verkeerd te kunnen gaan. En toch zijn er steeds weer zaken waar u geen invloed op hebt', zegt Yvo Jurgens van Centraal Beheer Achmea. 'Voorbeelden genoeg. Een bezoeker loopt schade op en stelt u aansprakelijk. Er breekt noodweer uit waardoor het wordt afgelast. Een van de top artiesten deze dag wordt ziek. Allemaal voorbeelden waarbij Centraal Beheer Achmea u kan verzekeren voor de financiële gevolgen'. Lees meer >>

16 eventmanagers over terreurdreiging
Later dat jaar organiseerde EventBranche.nl haar eerste EventBranche Connect evenement bij Naarderbos. Daar kwamen 16 evenemanagers van topbedrijven bijeen om met 4 experts de vragen en zorgen rondom terreurdreiging en events te bespreken:

event 16

Wat is er nou nog mooier dan hypes en ontwikkelingen toe te passen op evenementen en beurzen. Dat deed EventBranche.nl samen met Helefijnedagen.nl en vlogger Hans: