22 mei 2013

André Kuipers trapt reeks evenementen in DeLaMar Theater af

Door Sjoerd Weikamp
EVENEMENTENLOCATIE THEATER - Vanaf 9 september 2013 presenteert het DeLaMar Theater in Amsterdam een nieuw concept, dat leren en theater samenbrengt. Prominenten uit de wereld van wetenschap en het bedrijfsleven zullen op regelmatige basis een leerzame en vermakelijke lezing geven in de theaterzaal.

Als eerste is het de beurt aan astronaut André Kuipers (op 9 sep), neurobioloog Dick Swaab (Wij zijn ons brein, op 7 okt), ondernemer Annemarie van Gaal (Succes, Exit, op 28 okt) en bestsellerauteur Jeroen Smit (Het drama Ahold en De Prooi over de teloorgang van ABN Amro, op 6 jan). 'Inspirerende, boeiende en zeker ook amusante avonden voor iedereen die iets wil leren over de verschillende vakgebieden. Ook voor belangstellenden uit het bedrijfsleven en wetenschap bieden deze theateravonden voldoende stof tot nadenken. Na elk college is er een gesprek met de collegegever waarbij het publiek direct vragen kan stellen', aldus theater en evenementenlocatie DeLaMar Theater.

André Kuipers – 9 september 2013
Het eerste theatercollege in de reeks wordt verzorgd door astronaut André Kuipers. Aan de hand van prachtige beelden op een groot scherm, vertelt hij het verhaal van zijn spannende missies en jaren van training. Hij spreekt openhartig over de offers die hij bracht om in de ruimte te komen. Dit theatercollege geeft een unieke inkijk in de wonderlijke wereld van de ruimtevaart en het persoonlijke verhaal van de man achter de missie.

Dick Swaab – 7 oktober 2013
Neurobioloog en bestsellerauteur prof. Dick Swaab verzorgt het tweede college in zijn geheel eigen stijl. Na een leven lang onderzoek naar de werking van het menselijk brein is Dick Swaab dé authoriteit. Met stelligheid, betrokkenheid en droge grappen vertelt hij op een uitgesproken en spraakmakende manier waar het op staat. Volgens Swaab is er weinig plaats voor ‘de vrije wil’ en nog minder voor ‘de ziel’, alles draait om chemische en natuurkundige processen.

Annemarie van Gaal – 28 oktober 2013
Annemarie van Gaal leert het publiek in het derde college financiële doelen te bepalen en plannen te maken voor de toekomst aan de hand van een stappenplan. In 20 stappen geeft Annemarie een helder inzicht in de persoonlijke financiële situatie van de toeschouwers en wat daarin veranderd zou kunnen of moeten worden.

Jeroen Smit – 6 januari 2014
Hoogleraar en onderzoeksjournalist Jeroen Smit gaat in het laatste theatercollege dieper in op de vraag: wat voor leiderschap is nodig in de 21e eeuw? Het gaat over verantwoordelijk leiderschap waarin ondernemers zich werkelijk ontfermen over hun omgeving. Vragen als ‘Gaat leiderschap over gelijk krijgen of gelijk hebben?’, ‘Waarom is diversiteit zo belangrijk?’ en ‘Waarom maken mannen geen plaats voor vrouwen?’ komen deze avond ter sprake en worden beantwoord.