6 januari 2009

2009 de opgeleukte versie...

Door Sjoerd Weikamp

Rubrieken

Voor branchegenoten met een jaloerse inborst is het verstandig hier te stoppen met lezen...

Voor branchegenoten met een jaloerse inborst is het verstandig hier te stoppen met lezen...

Met een strak blauwe hemel, 23 graden en een prive zwembadje waar net geen officiele wedstrijden gezwommen mogen worden, is Lanzarote de ideale locatie voor een zongekleurde vooruitblik op 2009. In ons vakantiehuisje met gestold lava in de achtertuin, een vulkaan op eruptie-afstand en zo ver als je kunt kijken (en dat is heel ver als het strak blauw is...met 23 graden....ik had nog gewaarschuwd: om jaloers van te worden...) de enorme zee, vliegen de metaforen en de dooddoenertjes je om de oren:

De vulkaan pruttelt
Natuurlijk pruttelt de economische vulkaan, lava stroomt al over de helling richting riante villa's, bedrijfspanden, locaties en bureaus. Maar ook lava stolt en op Lanzarote hebben ze daar het beste van gemaakt. Het lava-landschap is toeristentrrekker numero uno en het gaat goed met het eiland.

Ook de eventbranche zal vast wat lava en brokstukken over zich heen gaan krijgen in de komende periode. Het is naief om te denken dat de crisis aan onze branche voorbij gaat, maar het heeft ook zo zijn voordelen: de grond rond vulkanen is na een uitbarsting uiterst vruchtbaar. Kwalitatieve, originele, creatieve bureaus gaan echt wel stand houden. Het kaf van het koren scheiden.

Samenwerken
2009 wordt een jaar waarin de eventbranche echt kan laten zien hoe ver het geprofessionaliseerd is. Samenwerken, kennis delen, authentiek zijn, verantwoord ondernemen (in alle facetten die de twee woorden in zich hebben)...heerlijk. Let the games begin!

Maar dan landt het vliegtuig op Dusseldorf, ligt er 10 centimeter sneeuw en is de maximum snelheid op de Autobahn 42 kilomter per uur, glijden voorgangers zonder pardon de vangrail in en wint het 30 graden temperatuurverschil het op punten van de drie zakjes drop.

In de mailbox vind ik uitnodigingen van IDEA, VECTA en CLC voor nieuwjaarsrecepties. Die wil je als evenementenvakblad natuurlijk niet missen...maar wat een crisis: de recepties zijn op exact dezelfde dag, met exact dezelfde aanvangstijd en keurig verspreid over Nederland...Ondertussen loopt de teller voor de nieuwjaarsborrel als een razende en laat Event Centre Aalsmeer weten blij te zijn met de lange lijst namen die er al is. De nieuwsberichten over nieuwe bureaus, arrangementen en nieuwe collega's druppelen al weer binnen...

Crisis? Ach dat soort mailtjes en de warmte van de Spaanse zon nog in mijn lichaam gooien mij definitief over het crisisdenken heen: het is gewoon business as usual. Doen waar we allemaal zo goed in zijn in de evenementenbranche: aanpakken en andere mensen een prachtige beleving schenken!

PS Mocht iemand een oplossing hebben voor het hoe-bezoek-ik-nieuwjaarsrecepties-van-twee-brancheverenigingen-waar-ik-graag-van-hoor-wat-ze-in-2009-van-plan-zijn-maar-die-tegelijkertijd-zijn-probleem....dan hou ik me zwaar aanbevolen. Het zou mijn jaar al maken.