27 juni 2014

Vliegende burgemeester opent Haarlems Reinaldapark

Door Sjoerd Weikamp

Rubrieken

EVENEMENTENBUREAU Het Haarlemse Reinaldapark is zaterdag 14 juni met een spetterend festival weer opengesteld voor het publiek. De organisatie was volledig in handen van evenementenbureau S4Events.

Burgemeester Bernt Schneiders hoefde deze keer geen lintje door te knippen. Hij kwam op een flyboard omhoog uit de vijver en zweefde zo een paar minuten op twee zuilen van spuitwater. 'Het is zonder meer mijn meest spectaculaire opening ooit', zei de burgemeester nadat hij weer op het droge was. Voor de gelegenheid had hij deze keer zijn pak verruild voor een wetsuit, maar zijn ambtsketting had hij - goed vastgemaakt - wel om. Na de openingsact volgde een festival met 3 podia, veel kinderentertainment en overal voldoende eten en drinken. De gemeente Haarlem wil met deze test-case aantonen dat het park een ideale locatie is voor grotere festivals aan de rand van de stad om in de toekomst het centrum qua grootschalige evenementen meer te ontlasten. Er is extra geïnvesteerd in toegangswegen en evenementengras.

Na de aanbestedingsprocedure kreeg S4Events nog slechts een maand om dit festival te realiseren. Eigenaar Sven Steverink: 'We wilden de schoonheid en diversiteit van het park aantonen: je kunt aquaballen in het water, skeeleren op de brede lanen of bij één van de podia lekker swingen in het gras. En eten en drinken kun je overal.' De hele dag waren er in het park activiteiten en optredens, onder andere van The Originals en Soulmachine, Hind, Dj Dennis van der Geest en Danny de Munk. Maar ook alle regionale toppers kwamen aan bod, van de petanque vereniging tot de huisband van het naastgelegen verpleeg- en zorg complex.