
Supermarktklanten beoordeelden Bolletje als beste op de pijlers kwaliteit, innovatie en expressiviteit. Calvé en Douwe Egberts eindigen respectievelijk als tweede en derde. Nutrilon werd uitgeroepen tot het merk dat het beste communiceert met klanten. Voorts werden er Awards uitgereikt in zeven productcategorieёn, waaronder alcoholische dranken, non-alcoholische dranken, persoonlijke verzorging en schoonmaak.
Een bijzonder detail was dat eventbedrijf TDG de Award uitreiking voor het elfde jaar op rij organiseerde, waarvan de afgelopen tien jaar in DeFabrique. Toine Dorpmans (2e van links) van TDG en het bestuur van de opdrachtgever, voedingsmiddelenorganisatie FNLI, werden daarvoor door DeFabrique in het zonnetje gezet. Zij kregen beide een symbolische oorkonde uit handen van Sybren Ophof (links) van DeFabrique vanwege de trouwe samenwerking en de langdurige relatie.
TDG is tevens het bedrijf dat sinds de oprichting van DeFabrique de meeste events in deze locatie heeft georganiseerd.

Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie
Het Merk van het Jaar Award is een onderdeel van de Jaarbijeenkomst van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (www.fnli.nl). De FNLI is de koepelorganisatie voor bedrijven en brancheorganisaties in de levensmiddelenindustrie. De FNLI werkt voor Het Merk van het Jaar Award samen met EFMI Business School en onderzoeksbureau GfK Panel Services Benelux, die in een grootschalig consumentenonderzoek merken beoordeelden op kwaliteit, innovatiekracht en expressiviteit. In totaal zijn 88 A-merken door ruim 10.000 consumenten beoordeeld. Ook Foodmagazine is betrokken bij het initiatief.
Look & feel
TDG was verantwoordelijk voor het concept, de productie en de content van de jaarbijeenkomst van de FNLI en van de Award uitreiking. Andere onderdelen van het event waren de organisatie van de bestuursvergadering, de Algemene Ledenvergadering van de FNLI én de afsluitende netwerkbijeenkomst. Gedurende de dag viel een aantal spectaculaire presentaties van fabrikanten met een hoog 'wow'-gehalte op. TDG had daarvoor de look & feel verzorgd in samenwerking met de fabrikanten.