22 april 2015

SugarCity huisvest met CulyFood Festival eerste publieksevenement

Door Sjoerd Weikamp

Rubrieken

PUBLIEKSEVENEMENTEN FESTIVALS - Het Paasweekend stond voor SugarCity Events in het teken van haar eerste publieksevenement. Het online food magazine Culy ging voor het eerst ‘offline’ en organiseerde de eerste editie van het tweedaagse Culy Food Festival waarbij eat, drink & play centraal staat. Een weekend vol primeurs voor zowel Culy als SugarCity met 5000 bezoekers.

De opdracht voor het evenement was helder: Culy is dé online food inspiratie website van het moment, het festival moest het gevoel van Culy.nl weergeven maar dan offline.

De samenwerking tussen Culy en the Food Line-up was dan ook geen verrassing. 'Als specialist in het uitdenken en neerzetten van nieuwe concepten was de vertaalslag naar een offline ervaring van Culy.nl goed te maken. Na maanden van voorbereiding werd de fabriek omgebouwd tot een culinair walhalla, met zowel een modern als retro decor, waar steigerhout de boventoon voerde.

SugarCity leent zich perfect voor het Culy Food Festival. Monique van Loon, oprichter van Culy, licht toe: 'Voor het festival waren we op zoek naar een locatie die goed bereikbaar is met trein en auto - dat is in Amsterdam niet te doen. Ook zochten we een locatie die rauw en ruig is, dus geen fancy ´beursgebouw´. We kwamen al snel uit op de voormalige fabriekspanden van SugarCity: het ademt zo veel historie, het is zo stoer. Het festival zelf is ook wat ruig, zonder al te veel opsmuk. Het zou dan ook raar zijn om een gepolijste locatie te kiezen. SugarCity biedt zo veel stoerheid, wat ook weer heel goed past bij the Food Line-up.' Twee uitverkochte dagen en zo´n 5.000 bezoekers verder blikt SugarCity terug op een succesvol eerste publieksevenement, en kijkt al uit naar de tweede editie van het Culy Food Festival.