11 juli 2007

Plannen voor grootste eventgebied ontvouwen zich rond ArenA

Rubrieken

Het gebied rondom de Amsterdam ArenA heeft al een sterke concentratie van evenementlocaties, maar de plannen voor de MusicDome en de Getz maken van Amsterdam Zuidoost het grootste eventgebied in Nederland.

De plannen voor het eventgebied zijn rond. Naast de bekende evenementlocaties als Amsterdam ArenA en de Heineken Music Hall krijgt het gebied rondom de ArenA in 2010 twee nieuwe grote locaties: Music Dome en uitgaanscentrum Getz.

Music Dome
De Music Dome moet een overdekte muziek evenementenlocatie worden die ruimte biedt aan liefst 15.000 mensen. Ter vergelijking: de Heineken Music Hall heeft plek voor 5000 bezoekers. De bouw van de grote locatie gaat zo'n 57 miljoen euro kosten.
Getz

Een veelvoud daarvan wordt gestoken in de bouw van uitgaanscentrum Getz. Met een investering van 250 miljoen euro moet een centrum ontstaan met diverse zalen, waaronder een Music Centre met plek voor 2500 bezoekers. Daarnaast krijgt het centrum een casino, diverse horeca, een hal voor extreme sporten en een zogeheten staande golf voor surfers.

180.000 mensen
Dagblad Het Parool rekend al uit dat wanneer alle locaties in het ArenA-gebied bezet zijn, er rond 2010 ongeveer 180.000 mensen 'onderdak' kunnen vinden.