Thomas Wieringa van Obsession over de zeer interessante masterclasses: 'De uitgangspunten zijn eigenlijk simpel. We bedenken een vak gerelateerd onderwerp en zoeken hier een goede spreker bij. Obsession Live Communication zet bewust een stap terug en laat het podium over aan iemand die graag of zijn/haar passie spreekt. De genodigden worden aangepast op het onderwerp om zo de interactie tussen de deelnemers zo groot mogelijk te maken. Robert Essenstam was hier een goed voorbeeld van', kijkt Wieringa terug naar een geslaagde masterclass van de voormalig strategisch directeur van reclamebureau Saatchi & Saatchi.
Essenstam maakte aan de hand van praktijkvoorbeelden en cijfers onder meer duidelijk dat de publieke ruimte nog veel te weinig gebruikt wordt voor live communicatie. 'De publieke ruimte wordt ernstig onderschat als het gaat om communiceren.' Met de slogan 'wat je beleeft dat leeft' brak Essenstam een onderbouwde lans voor het medium live communicatie.
Obsession Live Communication organiseert vier keer per jaar een masterclass en nodigt daar altijd een kleine groep bestaande en nieuwe relaties voor uit. Meer in FZ Magazine 3, dat eind augustus verschijnt.