24 juli 2007

NHTV Breda krijgt bijzonder kenmerk Imagineering

Rubrieken

De opleiding Vrijetijdsmanagement van NHTV internationale hogeschool Breda is door de Nederlands-Vlaamse Accreditatie Organisatie (NVAO) onderscheiden met het felbegeerde ‘bijzonder kenmerk’: ‘Imagineering’. Tot op heden ontvingen slechts vier opleidingen in Nederland een bijzonder kenmerk.
Imagineering is één van de speerpunten van NHTV Breda, maar loopt in het bijzonder als rode draad door de opleiding Vrijetijdsmanagement. Bij Imagineering gaat het om het creëren van betekenisvolle belevingen, waardoor duurzame relaties met product of dienst kunnen ontstaan. Essentieel bij evenementen.
Imagineering is een innovatief instrument voor het vrijetijdsveld, maar ook voor de wereld daarbuiten. Steeds meer organisaties in het werkveld hebben behoefte aan innovatiekracht en creativiteit om succesvol te kunnen blijven opereren.
Bijzonder kenmerk
Naast de reguliere verplichte accreditatie (=het verlenen van een keurmerk) is het voor opleidingen mogelijk om bij de NVAO erkenning voor een ‘bijzonder kenmerk’ aan te vragen. Volgens opleidingsdirecteur Ger Pepels is het een bevestiging dat met de specifieke benadering van de vrijetijdsindustrie en van het onderwijs de juiste weg is ingeslagen.
De NVAO toont zich onder de indruk van de vooruitstrevende visie op het thema Imagineering, de adequate plaats die het inneemt in de opleiding en de wijze waarop de opleiding het thema toepast op het onderwijs.