2 december 2008

Mövenpick Hotel Amsterdam City Centre tekent duurzaamheid convenant

Door Marja Tan

Rubrieken

Het Mövenpick Hotel Amsterdam City Centre heeft een overeenkomst voor meer duurzaamheid getekend met stadsdeel Centrum, een aantal andere Amsterdamse hotels en het milieukeurmerk Green Key.

Richard Vis, Facility Manager van Mövenpick Hotel Amsterdam City Centre ondertekent het convenant. (Foto Alphons Nieuwenhuis)


De Green Key certificering betekent dat een bedrijf garant staat voor de inzet om meer aan het milieu te doen dan de wet- en regelgeving van het bedrijf verlangt.
De getekende overeenkomst, houdt in dat de hotels de komende twee jaar maar liefst vijf tot vijftien procent zullen besparen op hun energie- en waterverbruik. Doel van de overeenkomst is dat Amsterdamse hotels de duurzaamste van Europa moeten worden.

Vijftien hotels in de Amsterdamse binnenstad hebben gedurende een periode van twee jaar aan de proef meegedaan, waaruit het convenant is voortgekomen.

Albert Rouwendal, General Manager van het Mövenpick Hotel Amsterdam City Centre over het convenant:”Wij vinden het belangrijk dat wij als hotel ook bijdragen aan een beter milieu. In de proefperiode is gebleken dat we milieubewust om kunnen gaan met energie en water, zonder ons hoge serviceniveau uit het oog te verliezen. Door bovendien ons management, het personeel en de gasten te wijzen op de mogelijkheden om nog meer energie en water te besparen, gaan we duurzaam de toekomst in.”