Op de openingsvraag welk deel van de zaal al social media inzette bij evenementen, stak slechts een vijftal zijn hand op. Meer dan de helft van de aanwezigen in de Westergasfabriek was voornemens social media in te gaan zetten en dus was het een leerzame dag. Rick Slagter, docent aan de Hanze Hogeschool in Groningen, trapte de Masterclass Social Media af met een rondleiding langs diverse social media-sites. Aan de hand van zijn persoonlijke projecten kreeg de zaal met 50 aanwezigen al een aardig beeld van wat mogelijk is. 'Social Media trekken een wissel op je organisatie. Het levert lang niet altijd geld op, maar het kweekt good will, kennis en binding. En voor wie er nog niet mee bezig is: het is echt 5 voor 12. Het lijkt wel of de traditionele marketing bang is. Het gaat met Social Media natuurlijk om tweerichtingsverkeer. Elke bezoeker/ consument kan zijn stem laten horen.'
Ter inspiratie:
Dat het twee voor twaalf is als het gaat om het inzetten van Social Media (op events) was volgens Boris Veldhuijzen van Zanten, internetondernemer en onder meer bekend van The Next Web, een tikkeltje overdreven. 'Ik zou u zeker adviseren om het goed in de gaten te houden. Experimenteer ermee, maar zet niet alles er op in, zo is de vorige internetbubbel ook gebarsten. Je moet het niet doen om hip te zijn, pas als je denkt hier zit toegevoegde waarde in, dan moet je het inzetten. En als je het doet, doe het dan goed. Het kan van grote meerwaarde zijn voor het bouwen van een community rondom een event.'
Uit de zaal kwam vervolgens de vraag of er niet een matrix is voor het praktisch inzetten van de diverse social media voor een evenement. Wanneer zet je welk medium in? Een dergelijk matrix blijkt niet te bestaan, maar de aanwezigen beloofden elkaar al twitterend hier gezamenlijk aan te gaan werken.
Het FZ Magazine geeft in nummer 3 duidelijkheid en antwoord op de vraag: social media wat kunnen wij er als eventbranche mee?
- wordt vervolgd in FZ Magazine 3 -
Meer MSM09: