6 oktober 2006

Malta aan de haal met slogan Amsterdam Partners

Rubrieken

Het nationaal toerismebureau van Malta is aan de haal gegaan met de I amsterdam-kreet waarmee de hoofdstad zich sinds 2004 internationaal op de kaart wil zetten. Het land adverteert deze herfst elke dag vier keer op de Amerikaanse televisiezender CNN met de slogan I am Malta.
Met de campagne wil het Maltees toeristenbureau haar bewoners promoten, die een echt, eerlijk en gastvrij Malta laten zien. Ook de kreet I amsterdam benadrukt de mens in de stad, zowel de inwoners als de bezoekers.

,,Het lijkt erg op een kopie'', aldus directielid Peter Wybenga van het promotieplatform Amsterdam Partners dinsdag. ,,Maar ik ben niet bang voor de ruis in onze internationale uitingen. Het merk Amsterdam is wereldwijd ijzersterk, en is vele malen sterker dan het merk Malta.''

Als Amsterdam Partners een inbreuk op het merkenrecht constateert, kunnen er juridische stappen volgen. In dit geval gaat het promotieplatform niet aan de bel trekken bij de Malta Tourism Authority. ,,I am mag je overal voor zetten'', zegt Wybenga. ,,Alleen als bijvoorbeeld een stad als Amersfoort er I voor zet, zullen we contact gaan opnemen. Maar ik denk niet dat ze dat zullen doen.''

Hij zegt dat Amsterdam Partners ,,zich gestreeld voelt'' als anderen de campagne kopiëren. Sommige andere steden hebben sinds de lancering volgens hem een soortgelijke kreet bedacht. ,,Barcelona kwam na ons met Be Barcelona.'' Het Verkeersbureau van Malta in Amsterdam vindt dat ze 'I am' gewoon kunnen gebruiken, laat een woordvoerder weten.