28 oktober 2008

Locaties maken zich zorgen om rookbeleid

Door Sjoerd Weikamp

Rubrieken

‘Een event is niet meer te managen in je locatie.’ Een aantal vooraanstaande locatiehouders sprak vorige week in Golden Tulip de Beyaerd hun oprechte zorg uit over de gevolgen van het rookverbod. Sinds de invoering van het rookverbod blijkt dat grote groepen gasten zich massaal verplaatsen naar buiten of indien aanwezig, de rookruimte.

'Bij een onlangs gehouden charity-dinner in een locatie van één van de leden van het Locatieplatform Nederland bleek dat tijdens de veiling na afloop van het diner de zaal voor 40% leeg bleek. Alle gasten staken buiten een rokertje op en de goede doel miste vele tienduizenden euro’s', was één van de voorbeelden die besproken werden.

Afspraken
Sommige locaties spelen erop in met rookruimtes binnen de locatie, anderen maken er buiten een event van en weer anderen bieden geen voorzieningen. Geen éénduidig beleid derhalve, hoewel de buitenlocatie het populairst blijkt. Buiten een bar, kachels, tenten, volledige catering en asbakken natuurlijk. De locatiehouders, verenigd in het Locatieplatform Nederland, overwegen om in offertes en bevestigingen vooraf met de klant eenduidige afspraken te maken over het te voeren rookbeleid tijdens het event.

Het locatieplatform Nederland kwam ditmaal bij elkaar in Golden Tulip de Beyaerd in Huslhorst. Deze club, onder de bezielende leiding van Roger Schreurs van Loco Enzo, herbergt 25 vooraanstaande locatiehouders van ‘bijzondere locaties’. Tijdens hun 5 jaarlijkse bijeenkomsten delen deze locatiehouders kennis, kunde en netwerk met elkaar over het vak van locatiebeheer.

(zie ook de poll op FZ.nl, rechtsboven en stem mee)