31 maart 2015

Leiden groeit 16% in internationale congresdagen

Door Sjoerd Weikamp
CITYMARKETING - In 2014 vonden in Leiden 21 internationale congressen plaats, goed voor 10.250 congresdagen. Dit betekent een stijging van 1.660 congresdagen ten opzichte van 2013. De economische spin-off aan internationale congressen komt in 2014 neer op 3 miljoen euro voor stad en regio.

Volgens de criteria van de ICCA (International Congress and Convention Association), zullen niet al deze 21 congressen worden ‘geaccepteerd’. Volgens Kret, manager Leiden Convention Bureau, heeft dit onder andere te maken met het rouleren van de congressen. Volgens ICCA dient een internationaal congres te rouleren tussen ten minste drie landen. Ondanks dat het wel een internationaal congres is, wordt bijvoorbeeld het congres ‘Afrika Works’ dat twee jaar in Nederland (2014 Holiday Inn Leiden) plaatsvond, dan ook niet meegerekend in de 'ICCA-lijst'.

'Vooruitkijkend naar komende jaren ziet het er voor Leiden ook goed uit. Dit heeft voor een groot deel te maken met het vorig jaar opgezette ambassadeursnetwerk waarbij 75 hoogleraren zich als ambassadeurs inzetten om Leiden als congresdestinatie op de kaart te zetten', aldus Leiden Convention Bureau. Een greep uit de congressen voorvloeiend uit dit netwerk voor 2015 zijn onder andere:

Global Alliance for Genomics and Health 9 – 11 juni 2015
The Societas Linguistica Europaea 2 – 5 september 2015
Flux Conference 17 – 19 september 2015
Ideal Ageing 12 – 14 oktober 2015

Nieuwe senior marketeer branding
Ook deze week liet Leiden Marketing weten dat Mincke Pijpers benoemd is tot Senior Marketeer Branding bij Leiden Marketing. Sinds 2001 werkte Mincke in diverse functies bij het full service communicatiebureau Aviareps Tourism. Haar laatste functie bij dit bureau was General Manager. Haar inbreng inzake de marketing en PR disciplines was in die functie de kerntaak bij het aansturen van het team voor Nederland en België. Martijn Bulthuis, directeur Leiden Marketing: 'Wij zijn blij met de komst van Mincke Pijpers. Zij gaat veel betekenen voor de verdere ontwikkeling van het merk ‘Leiden’ als Stad van Ontdekkingen. Als expert voor de branding van merken is zij een goede aanvulling voor ons team.'