21 november 2007

Land van Ooit in Drunen failliet

Rubrieken

Het doek is definitief gevallen voor het Land van Ooit, de rechtbank in Den Bosch heeft het park donderdag failliet verklaard. Directeur Mascha van Till maakte woensdag al bekend dat het faillissement was aangevraagd voor het Land van Ooit in Drunen.

Officieel werd het faillissement aangevraagd voor DuCate BV dat handelt onder de naam Land van Ooit. Het Land van Ooit wil verder niet reageren, maar laat per mail, ondertekend door directeur Mascha van Till het volgende weten:

Het spijt mij u te moeten berichten dat het faillissement is aangevraagd van DuCate BV, handelend onder de naam Het Land van Ooit. De oorzaken die hebben geleid tot de aanvraag zijn met name gelegen in:
1. 2006
In 2006 heeft DuCate BV aan het begin van het seizoen de exploitatie van Het Land van Ooit gekocht van de curator in het faillissement van Kuijkse Heide b.v. v/h Het Land van Ooit. Het eerste seizoen werd afgesloten met een negatief resultaat, wat vooral het gevolg was van eenmalige opstartkosten.
2. Externe invloeden 2007
Het -in oktober- afgelopen seizoen werd gekenmerkt door een lager bezoekersaantal dan begroot. Enerzijds als gevolg van het slechte weer, maar meer nog als gevolg van de nimmer aflatende negatieve publiciteit met betrekking tot het park “Ooit Tongeren” in België. Ten onrechte, aangezien Het Land van Ooit zakelijke noch juridische banden met Ooit Tongeren heeft.
3. Gevolg
Als gevolg van het lager bezoekersaantal, zowel voor dagrecreatie als de teruglopende zakelijke markt, werd onvoldoende reserve gekweekt om de aanstaande winterperiode tot aan opening op 26 april 2008 te overbruggen.
Ondanks het harde werken van medewerkers en een behoudende doch positieve begroting voor 2008 ben ik samen met mijn team er niet in geslaagd het tij te keren en heb ik moeten besluiten het faillissement aan te vragen van DuCate BV, aldus Van Till.