
Na de officiële opening werd om 19:00 lokale tijd het spits afgebeten door Anne Vegter, dichter des vaderlands. Een tweetal gedichten werd gelijktijdig in het Spaans en Nederlands voorgedragen. Het Prinses Christina Concours had haar medewerking verleend door vier talenten in te vliegen, waaronder de sopraan Laetitia Gerards. Zij won eerder de eerste prijs van het concours. Deze bijdrage werd met groot applaus ontvangen en was de opmaat voor het optreden van de beroemde tangodanseres Mora Gody, onder begeleiding van het stedelijk Tango Orkest van Buenos Aires.
Media aandacht
Oorspronkelijk zou het publieksfeest overdag op 30 april jl. plaatsvinden. Hier werd geen vergunning voor verleend. De gemeente Buenos Aires besloot pas 2 weken voor aanvang definitief hoe en wanneer het evenement mocht worden uitgevoerd.
Desalniettemin bracht de NOS verslag uit van het evenement en bestede zowel Radio 2 als commerciele radio (waaronder 538) aandacht aan de happening. Ook mocht de pers uit Zuid-Amerika niet ontbreken. Zij waren vertegenwoordigd met meer dan 50 tv-kanalen. Zo haalde 'Un tango para Maxima' de grote dagbladen, als 'El Mundo', 'el Nuevo Herald' en 'Continental'. Paul Zonneveld van Holland Promotions en de Nederlandse ambassadeur Hein de Vries kijken terug op een succesvol evenement.
Holland Promotions
Holland Promotions is een creatieve netwerkorganisatie bestaande uit drie ondernemingen met verschillende vakgebieden in de media-, communicatie- en evenementenbranche. De organisatie creëert synergie tussen Nederlandse profit en non-profit organisaties ter bevordering van internationale handel. Daarnaast promoot de organisatie Nederland als een zakelijke en toeristische bestemming wereldwijd voor o.a. ambassades en Nederlandse overheid.