Saxofonist Branford Marsalis en zangeres Dianne Reeves, het Belgische Flat Earth Society Orchestra en Joshua Redman met het Jazz Orchestra of the Concertgebouw brengen elk een eerbetoon aan Coltrane. Zijn zoon Ravi Coltrane eert samen met harpist Brandee Younger de muziek van zijn moeder, Alice Coltrane. De reeks begint op vrijdag 30 oktober in de Kleine Zaal.
Dedicated to You
Op woensdag 4 november staan saxofonist Branford Marsalis en zangeres Dianne Reeves in de Grote Zaal. Met hun album Dedicated to You eren zij John Coltrane. Op het album brengen zij onder andere nieuwe versies van de zes standards van John Coltrane and Johnny Hartman (1963).
The Coltrane Mutations
Een week eerder, op vrijdag 30 oktober, speelt het Flat Earth Society Orchestra in de Kleine Zaal The Coltrane Mutations. Het vijftienkoppige Belgische orkest van rietblazer en componist Peter Vermeersch brengt daarin eigen arrangementen van composities van Coltrane, aangevuld met nieuw werk.
Translinear Light door zoon Ravi Coltrane
Het Coltrane-eerbetoon krijgt in de tweede seizoenshelft een vervolg. Op dinsdag 9 maart 2027 staat saxofonist Ravi Coltrane, zoon van John en Alice Coltrane, in de Grote Zaal. Samen met harpist Brandee Younger eert hij zijn moeder, Alice Coltrane (1937-2007). Het concert staat in het teken van Translinear Light (2004), haar laatste album, dat Ravi Coltrane produceerde.
Coltrane 100
Op dinsdag 30 maart 2027 speelt saxofonist Joshua Redman met het Jazz Orchestra of the Concertgebouw een programma rond de muziek van Coltrane.
Foto: Gift Habeshaw