28 maart 2014

Gemeenten zetten vol in op alcoholaanpak

Door Sjoerd Weikamp
PUBLIEKSEVENEMENTEN - Per medio 2014 hebben zo goed als alle gemeenten een alcoholaanpak. De meeste gemeenten zetten hierbij 1 of meerdere specifieke alcohol-toezichthouders in. Dat blijkt uit een rondgang van het Trimbos-instituut langs 25 Nederlandse gemeenten.

De tijd dat gemeenten bij alcoholproblemen vooral inzetten op voorlichting en campagnes lijkt voorbij. De meeste gemeenten zetten in op een beleid bestaande uit educatieve én handhavende maatregelen. Vrijwel alle ondervraagde gemeenten zetten toezichthouders in met een speciale Drank- en Horecawet bevoegdheid.

Het controleren van de leeftijdsgrenzen voor alcoholgebruik is een van de belangrijkste taken van deze BOA’s. Hierdoor krijgt Nederland er per dit jaar ten opzichte van de oude situatie waarschijnlijk zo’n 400 alcoholtoezichthouders bij. Daarbij zal ook drankgebruik op evenementen onder de loep komen te liggen.