5 december 2012

Event Department organiseert voor 5e jaar het TijdschriftenGala

Door Lieke Hogenkamp

Rubrieken

EVENEMENTENBUREAU EVENTMARKETING - Event Department organiseerde op 29 november in samenwerking met de Groep Publiekstijdschriften voor de vijfde keer op rij het TijdschriftenGala. Het evenement vond dit jaar voor de 15e keer plaats en was deze editie in de Amsterdam Convention Factory.

Lauren Verster presenteerde de awardshow en zij werd bijgestaan door Edo Brunner. Ben Saunders en Sharon Doorson schitterden, naast alle Mercurs-winnaars ook op het podium.

Prijswinnaars
De glossy JAN werd tot Tijdschrift van het Jaar 2012 uitgeroepen. De oeuvreprijs, de Mercur d'Or, werd toegekend aan de 60-jarige Donald Duck. Cécile Narinx van ELLE mocht de Mercur voor Hoofdredacteur van het Jaar in ontvangst nemen. De Nederlandse VOGUE ontving de Mercur voor Lancering van het Jaar. Aan de actie LINDA. LIJNT deden 16.000 lezers mee. De actie ontving de Mercur voor Innovatie van het Jaar. De campagne Donald Duck geeft Nederland al 60 jaar kleur, waarbij vele speciale edities voor de diverse Nederlandse provincies verschenen, leverde de Mercur voor Marketingactie van het Jaar op. De Mercur voor de Artdirection van het Jaar ging naar de nieuwe vormgeven van Eigen Huis & Interieur. Dit magazine ontving vorige week al een Amerikaanse Ozzie Award van het vaktijdschrift Folio. De cover van de VPRO Gids over de jongerenserie Doctor Cheezy kreeg de Mercur voor Tijdschriftencover van het Jaar. Het dossier Saab van Autoweek resulteerde in de Mercur voor Tijdschriftenreportage van het Jaar en de Bruna in Gorichem werd uitgeroepen tot de Tijdschriftenretailer van het Jaar.