28 januari 2015

Evenementen decoratie lijkt te profiteren van WKR

Door Maartje Springer
EVENEMENTEN DECORATIE – Een succesvol evenement hangt onder meer af van de sfeer die je als organisator wilt uitstralen. Maar wat zijn nou precies de trends binnen evenementen decoratie? En ondervinden decorateurs bijvoorbeeld ook de nadelen van de ingevoerde werkkostenregeling, of juist niet?

Tegenwoordig is beleving the key tot succes zeker als dat samengaat met relevantie. Door het groeiende aanbod van evenementen, congressen en meetings maken bezoekers weloverwogen keuzes. Daarbij is de bezoeker in deze beleveniseconomie op zoek naar meerwaarde.

Trends in evenementen decoratie
Om deze meerwaarde tot stand te laten komen is evenementendecoratie van groot belang. Zij proberen in de steeds veranderende wereld die evenementen heet, de juiste trends op te pikken en door te voeren naar een stylingconcept. Daarnaast willen opdrachtgevers meer dan ooit een eigen stempel drukken op het live moment. ‘Niets is standaard tegenwoordig. De klant wil iets unieks en eigens. Branding is hierin erg belangrijk. Logo’s en bedrijfskleuren zijn vaak de basis voor een aankleding’, vertelt Carina de Lint van 2Nice Event Styling.

Naast deze basis zijn ook algemene trends zoals duurzaamheid van belang. ‘Onze twee nieuwe stylingconcepten, Origin en B-Pure spelen in op de huidige trends. Origin is gebaseerd op een industriële style met een ruimtelijke inrichting en een zelfverzekerd karakter. B-Pure speelt in op de trend van organische vormen in combinatie met geometrische vormen. Het spelen met rond en vierkant meubilair geeft een ander effect aan de ruimte waardoor het geheel speelser wordt. Daarnaast zijn mix & match groendecoratie en de ‘In-Between’ zitgelegenheden iets wat wij steeds vaker toepassen. Dit geeft een informeel en persoonlijk karakter en zorgt voor een grotere beleving, dynamiek en interactie tussen gasten’, aldus Van der Maarel Sfeermeesters.

Decoratie & WKR
De werkkostenregeling heeft tot nu toe in alle delen van de branche stof doen opwaaien. Echter blijkt daar nog weinig van te merken binnen de decoratie tak. Er lijkt zelfs een positieve draai te zitten aan deze onduidelijke regeling. ‘Het aankleden van een evenement binnen een bedrijf/kantoor komt nu steeds vaker voor. Voor eventstylers is dit gunstig, de ruimte mag vaak ‘onherkenbaar’ worden omgetoverd ter verhoging van het verrassingselement voor het personeel’, zegt De Lint.

Voor Van der Maarel blijven de ontwikkelingen door de WKR nog moeilijk te monitoren, maar zegt tot slot: ‘Er wordt momenteel vanuit onze opdrachtgevers meer dan voorheen rekening gehouden met een maximaal budget waar het allemaal in moet passen. Dit vergt ook van ons meer creativiteit in oplossingen om tot een mooi eindproduct te komen. Of decoratie als vervanging van de funfactor een groter of kleiner belang heeft, dat zal het komende jaar uitwijzen.’