4 april 2007

Evenement 2007: convenant Event Audit getekend

Rubrieken

Nog voor dat beurs Evenement goed en wel begonnen was, werd in de Prins Clauszaal van de Jaarbeurs Utrecht het convenant Event Audit ondertekend. Het convenant vormt de basis van het in te voeren keurmerk voor betrouwbare en onderling vergelijkbare cijfers van grootschalige evenementen, beurzen, en festivals
Bram Nauta (IDEA) ondertekent het convenant-schilderij.
Lex Kruiver gaf kort het belang van een auditing systeem aan. 'Het is nodig om te laten zien waar wij als markt toe in staat zijn. We zijn in alles professioneel, maar over een aantal cijfers kunnen wij nog steeds niets zeggen en dat moet veranderen.'

Tijdens de ondertekening van het convenant werd vooral gesproken over het meten van bezoekersaantallen bij gratis publieksevenementen. Doordat EventAudit breedgedragen wordt, hopen de ondertekenaars uiteindelijk te kunnen gaan beschikken over geijkte en correcte cijfers.

Of EventAudit ook al direct invloed heeft op de bedrijfsevenementen, kan in twijfel getrokken worden. 'Het gaat vooral om het meten van bezoekersaantallen bij publieksevenementen', bevestigt Bram Nauta, die namens IDEA het convenant ondertekende.

Nauta ziet wel het nut van de ondertekening. 'Door dit convenant te ondertekenen, geven wij aan dat wij al jaren het belang van goede cijfers onderschrijven.' Ook voor de bedrijfseventbranche zou een goed en breedgedragen meetsysteem van belang zijn. 'Cijfers als brancheomzet, rendement...graag!', besluit Nauta.