29 augustus 2007

Ark van Noach aangekomen in Rotterdam

Rubrieken

De 'ark van Noach', die al enkele dagen veel bekijks langs de oevers trekt, is woensdag aangekomen in Rotterdam. Het 70 meter lange, 9,5 meter brede en 13 meter hoge schip ligt aangemeerd aan de kade van de Spoorweghaven op de Kop van Zuid.

Het publiek kan de ark vanaf donderdag bezichtigen. Op zondag houdt de dominee van de Rotterdamse Koningskerk een dienst op de ark. De replica is een van de attracties tijdens de Wereldhavendagen op 7, 8 en 9 september en is tot eind oktober in Rotterdam te bezichtigen.

De ark is een creatie van de aannemer Johan Huibers uit Broek op Langedijk. Hij begon in 2005 aan de bouw van het schip in de haven van de Noord-Hollandse plaats. De ark van Noach uit de Bijbel diende als voorbeeld. De christen wil met de bouw het bijbelse verhaal overbrengen op een groot publiek.
In de ark is een expositieruimte, waar het verhaal van Noach wordt verteld. Er zijn onder meer nagemaakte dieren en ook een aantal levende beesten, als lammeren, geiten en kippen, aan boord. In Schagen bezochten sinds 30 april 52.000 mensen de ark. Van het bezoekersgeld wil Huibers een ark bouwen die wellicht net zo groot is als die uit de bijbel, 175 meter lang, 30 meter breed en 13 meter hoog.