ADE 2026
1 september 2026

ADE 2026 maakt ruim 1.500 artiesten bekend voor jubileumeditie

Rubrieken

Amsterdam Dance Event (ADE) heeft een tweede reeks artiesten bekendgemaakt voor de jubileumeditie van 2026. Inmiddels staan meer dan 1.500 artiesten op het programma, waaronder Âme, Ben Klock, CARISTA, Colin Benders, DJ Stingray 313, Eric Prydz, HAAi, Maceo Plex, Max Cooper, Paul Kalkbrenner, Scooter en Todd Terry.

Amsterdam Dance Event viert dit jaar zijn dertigjarig bestaan en vindt plaats van 21 tot en met 25 oktober. Uiteindelijk moet het programma uit meer dan 3.300 artiesten bestaan, verspreid over ruim 200 locaties in Amsterdam. Met de nieuwste bekendmaking is bijna de helft van de programmering rond.

Bijzondere locaties en producties

Tijdens de jubileumeditie zoekt ADE opnieuw de verbinding tussen elektronische muziek, kunst en bijzondere locaties. Boris Acket presenteert de installatie EINDER en Het Nationale Ballet en ISH openen het festival met Swan Lake Remixed for ADE. De Dome Concerts keren terug naar het ARTIS Planetarium en breiden uit naar Fabrique des Lumières, met onder anderen Max Cooper en Colin Benders. Ook het vernieuwde ARTIS-Aquarium wordt onderdeel van het programma met een 4DSOUND-ervaring.

De Gashouder vormt het decor voor shows van onder anderen Eric Prydz, Armin van Buuren b2b Benwal en Job Jobse. Paul Kalkbrenner geeft samen met Loveland een liveconcert in Theater Amsterdam, terwijl Scooter met SCOOTER CRUSHES ADE naar de Ziggo Dome komt.

AI en 30 jaar ADE tijdens conferentie

Ook voor de zakelijke ADE Pro-conferentie zijn nieuwe namen en programmaonderdelen aangekondigd. Jean-Michel Jarre en Lady Starlight verzorgen samen Music & Machines, terwijl Marcel Dettmann en Luciano terugblikken op dertig jaar elektronische muziek.

AI krijgt eveneens een prominente plek. Boys Noize, BT, Dave Clarke, Mathame en Portrait XO bespreken de invloed van kunstmatige intelligentie op het artiestenvak. Google DeepMind gaat tijdens de conferentie in op de toekomst van muziek in het AI-tijdperk.

Daarnaast staat ADE stil bij zijn eigen dertigjarige geschiedenis. Verschillende sleutelfiguren uit de ontwikkeling van het evenement blikken onder leiding van Dave Clarke terug op drie decennia Amsterdam Dance Event.

Beeld: Linde Dorenbos