MPI geeft lesje crisiscommunicatie: wees altijd eerlijk

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
03 februari 2012 11:36 uur
MPI geeft lesje crisiscommunicatie: wees altijd eerlijk

BRANCHEVERENIGINGEN - Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van MPI kregen de Nederlandse leden een praktijkcursus crisiscommunicatie in 7AM in Den Haag.

Ruim 70 deelnemers lieten zich vrijwillig in een fictieve crisis brengen. Aan de hand van verschillende realistische cases, die elke congresorganisator in zijn dagelijkse praktijk kan overkomen, werden de deelnemers uitgedaagd om de regie in de communicatie te nemen en de massaal aanwezige pers te woord te staan. Die pers stelde lastige vragen naar aanleiding van de persconferentie die door de deelnemers werd gehouden.

De workshop werd ingeleid door Jean Fransman en Onno Duyvené de Wit. Fransman is woordvoerder van het ministerie van Veiligheid en Justitie en Duyvené de Wit is redacteur en nieuwslezer bij NOS radio 1. Beide heren gaven een uiteenzetting van hun werkterrein en hun werkwijze. Deze intrigerende en inspirerende inleidingen bevatten bovendien veel tips voor de aanwezige deelnemers. Een van de belangrijkste conclusies van Fransman en Duyvené de Wit was: 'Wees eerlijk en houd je bij de feiten! Als je bepaalde informatie niet hebt, dan meld je dat eerlijk. Woordvoering en pers hebben elkaar nodig. Het gaat er bij beide partijen om dat de feiten gebracht worden. Zorg dat je elkaar helpt en wees daarom integer en oprecht.'

Gold Sponsorship Parthen
Tijdens de borrel werd er nog nagehuiverd en werden er aan de bar opvallend veel anekdotes besproken waarbij het “bijna mis was gegaan”, of “veel erger had kunnen aflopen”. Tevens werd tijdens de borrel het Gold Sponsorship contract tussen Parthen Meeting Services en MPI Nederland opnieuw bekrachtigd. Kortom: de sprekers en de deelnemers kijken terug op een leuke en leerzame middag, en MPI Nederland op een zeer succesvol eerste evenement van 2012.

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
Kennis en informatie opdoen? Sluit je aan!
Word NU lid en ontvang een welkomstcadeau...
>GERELATEERD uit Eventbranche Select®
  1. Platform Museum Locaties

    PML biedt u een gedetailleerd overzicht...
  2. VVEM

    De VVEM is de vereniging voor...
  3. CLC-VECTA Centrum voor Live Communication

    CLC-VECTA Centrum voor Live Communication...

Neem een abonnement op ons vakblad en de Brancheborrels voor 99,- euro
EventBranche supporting partners:

       

      
     
       
          

Ontvang onze gratis nieuwsbrief
Ontvang onze gratis nieuwsbrief

Wekelijks verstuurt Eventbranche.nl haar online nieuwsbrief. Neem nu een GRATIS abonnement en ontvang iedere week al het nieuws uit uw branche.
Ja, ik wil de gratis nieuwsbrief ontvangen

"De gevolgen van de Werkkostenregeling merk ik nu al"
Eens
Oneens
  • 22-05-2012 IMEX Frankfurt
  • 24-05-2012 Opening De Dyck
  • 29-05-2012 Holland Hospitality Outlook 2012
  • 03-06-2012 Cursus Inkoop Management
  • 04-06-2012 NCCE 2012
  • 18-06-2012 EventBrancheBorrel Haarlem
  • 18-06-2012 EventBranche Borrel Haarlem
  • 19-06-2012 AIBTM Baltimore
  • 27-06-2012 Nationale AVManifestatie 2012
  • 12-09-2012 CITBM Beijing

Meer evenenemten >

Volg ons op twitter
Wordt lid van onze linkedin group