SITE Nederland duikt BTW-regeling en accountability in

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
23 juni 2011 19:34 uur
SITE Nederland duikt BTW-regeling en accountability in

MICE/ INCENTIVE - De bijeenkomst van SITE Nederland had een sterk inhoudelijk karakter. Op Landgoed De Salentein in Nijkerk was de belangstelling dan ook groot. De nieuwe reisbureauregeling in het kort samengevat door Marije Breuker, voorzitter SITE Nederland:

'Per 1 april 2012 komt er een nieuwe Europese Reisbureauregeling, dit is een wettelijke regeling en is van toepassing op het moment dat je voor eigen rekening en risico accommodatie, vervoer etc. aan opdrachtgevers doorverkoopt. Deze regeling heeft een zeer breed toepassingsgebied, de aard van werkzaamheden is bij deze nieuwe regeling bepalend, het opmerkelijke is dan ook dat de reguliere reisbureaus welke op provisiebasis werken, (dus niet op eigen rekening en risico diensten van anderen inkopen en doorverkopen) niet onder de reisbureau regeling vallen. In alle overige situaties is dit wel het geval, honderden bureaus zoals hotelintermediairs, congresbureaus, incentive bureaus etc. gaan onder deze rampzalige regeling vallen. Een aantal EU lidstaten heeft dit inmiddels geaccepteerd, of tenminste bureaus toestaan zelf voor de reisbureauregeling te kiezen (opt-outregeling), Nederland heeft dit (nog) niet gedaan.

 

Met deze nieuwe wettelijke regeling is het niet meer mogelijk om de BTW op de inkoop terug te vorderen, hierdoor worden cliënten ernstig benadeeld want als zij direct bij de Nederlandse hotels of andere leveranciers reserveren kunnen zij de BTW wel terugvorderen. Dus een belangrijke toegevoegde waarde van onze bureaus komt hiermee te vervallen. Verder dient men met de nieuwe regeling 19% BTW over de marge af te dragen, deze BTW is niet verrekenbaar. Cliënten zijn met deze nieuwe regeling via intermediairs 8 tot 10% duurder uit (6% BTW over de hotelaccommodatie welke niet meer terugvorderbaar is en het niet terugvorderbaar BTW gedeelte over onze marge) zeker in de huidige marktomstandigheden zijn cliënten niet bereid om deze extra kosten voor hun rekening te nemen.

Een zorgelijke ontwikkeling waar veel branchegenoten mee van doen krijgen. De brancheorganisaties hebben dit punt hoog op de agenda staan en er volgt snel een follow up.'
 



(binnenkort meer over de SITE bijeenkomst, inclusief foto's en de open en interessante discussie over accountability)
 

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
Kennis en informatie opdoen? Sluit je aan!
Word NU lid en ontvang een welkomstcadeau...
>GERELATEERD uit Eventbranche Select®
  1. Incentives Barcelona

    De DMC Incentives Barcelona S.A. heeft...
  2. De Feest en Eventarchitect

    Wij streven er altijd weer naar om unieke...
  3. CWT Meetings & Events

    Op zoek naar een spetterend feest,...
  4. Happy Company

    Jij kan bij ons terecht voor...
  5. TIWA Adventure & Teambuilding

    TIWA TEAMBUILDING & ADVENTURE is één van...

Adam&Eve Hotels is een opvallende verschijning op de Turkse hotel- en mice-markt. Het designhotel in Belek is een perfect uitvalsbasis voor een incentive of zakelijke meeting. Adam&Eve Hotels

Ontvang onze gratis nieuwsbrief
Ontvang onze gratis nieuwsbrief

Wekelijks verstuurt Eventbranche.nl haar online nieuwsbrief. Neem nu een GRATIS abonnement en ontvang iedere week al het nieuws uit uw branche.
Ja, ik wil de gratis nieuwsbrief ontvangen

Volg ons op twitter
Wordt lid van onze linkedin group