John Franke opvolger Paul Tijs bij Compass Group

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
18 oktober 2011 14:05 uur
John Franke opvolger Paul Tijs bij Compass Group

PARTYCATERING - John Franke (53) volgt Paul Tijs (45) tijdelijk op als managing director van Compass Group Nederland, moedermaatschappij van Eurest.

Paul Tijs heeft besloten om Compass Group te verlaten. Hij trad in 2005 aan als directeur operations en was sinds 2009 eindverantwoordelijk voor de Compass-activiteiten in Nederland. John Franke is van Nederlandse afkomst en is al jaren woonachtig en werkzaam in het Verenigd Koninkrijk. Hij werkt sinds 2005 voor Compass Group in uiteenlopende internationale managementfuncties. Dit voorjaar was hij intensief betrokken bij de overname van Avenance Nederland.

Compass Group Nederland heeft al enkele jaren geleden aangekondigd een fikse groei in de Nederlandse markt te willen bewerkstelligen, zowel door overnames als door autonome groei. De realisatie hiervan ligt op koers. De integratie van Compass en het voormalige Avenance verloopt zeer voorspoedig. Zo zijn de eerste restaurants inmiddels werkzaam volgens de formule van Puur. Voor het einde van het jaar is dat ook het geval met de overige Avenance-locaties. Onder leiding van John Franke zal Compass Group Nederland dan ook de ingeslagen weg blijven volgen.

 

1 Reacties

Even over Zuilen.. ik woon daar nog sdetes en ken niet die mensen die je beschrijft. Wil graag voorkomen dat men denkt dat heel Zuilen er zo bij leeft..
Desmond @ 20-02-2012 06:41 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
Kennis en informatie opdoen? Sluit je aan!
Word NU lid en ontvang een welkomstcadeau...
>GERELATEERDE Catering Select®
  1. Kitchen Deluxe

    Bijzonder, creatief, speciaal, Sander van...
  2. Martinair Party Service

    MPS I Martinair Party Service is een...
  3. KEETERING Party Catering Services

    KEETERING richt zich op de service rondom...
  4. Van Dam Catering

    Al vijftig jaar is Van Dam een klinkende...
  5. Cuisine on tour

    Cuisine on tour is een full service...

"De gevolgen van de Werkkostenregeling merk ik nu al"
Eens
Oneens
  • 22-05-2012 IMEX Frankfurt
  • 24-05-2012 Opening De Dyck
  • 29-05-2012 Holland Hospitality Outlook 2012
  • 03-06-2012 Cursus Inkoop Management
  • 04-06-2012 NCCE 2012
  • 18-06-2012 EventBrancheBorrel Haarlem
  • 18-06-2012 EventBranche Borrel Haarlem
  • 19-06-2012 AIBTM Baltimore
  • 27-06-2012 Nationale AVManifestatie 2012
  • 12-09-2012 CITBM Beijing

Meer evenenemten >

Word abonnee voor 99 euro

Foto gezicht

Neem nu een abonnement voor 99 euro per jaar. Met een jaarabonnement profiteert u van vele extra's en bent u verzekerd van een plekje op onze EventBranche Borrels... lees meer

 

 

Ontvang onze gratis nieuwsbrief
Ontvang onze gratis nieuwsbrief

Wekelijks verstuurt Eventbranche.nl haar online nieuwsbrief. Neem nu een GRATIS abonnement en ontvang iedere week al het nieuws uit uw branche.
Ja, ik wil de gratis nieuwsbrief ontvangen

Volg ons op twitter
Wordt lid van onze linkedin group